TOPlist INFO O PRODUKTECH LÍCOVÉ ZDIVO | MP-STAV s.r.o.

INFO O PRODUKTECH cihelné pásky, lícové zdivo

Produkty LÍCOVÉ ZDIVO

Neomítnuté cihlové zdivo představuje nezaměnitelný stavební  prvek s jedinečným architektonickým výrazem.Lícové cihly a obkladové pásky Terca nabízejí bohatou škálu barevných odstínů a povrchových úprav,které umožňují realizovat cihlové zdivo v libivém stylu.Lícové cihly Terca jsou nositelem tradice v nové podobě. 

Výhody lícových cihel a obkladových pásků

Terca Klinker :

- stoprocentně přírodní a ekologický materiál bez chemických přísad a barviv

- bezúdržbovost

- neomezená životnost

- stálo

barevnost po celou dobu životnosti

- originální, nadčasový a příjemný estetický vzhled

- široký výběr barev, typů, rozměrů a povrchů

- mracuvzdornost

- vysoká pevnost

- vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům

Lícové cihly  ražené

Vyrábějí se ražením hlíny do formy , která se vysype pískem a vytvoří tak na cihle její typickou zvrásněnou strukturu. Tímto se napodobuje ruční výroba va dávných časech. Díky nízkému tlaku při ražení jejich nasákavost dosahuje až 20%  pevnost tlakuaž 18 MPa. Cihly se po vyjmutí z forem suší a následně vypalují ve speciálních pecích při teplotě kolem 1100 °C. Teplota ,stejně jako speciální písky na povrchu hlíny , pak má vliv na konečnou barvu produktu.Lícové cihly ražené mají čtyři pohledové strana a jsou vždy plné. Ražené cihly  vynikají velkou mrazuvzdorností, což je dáno tím, že při výrobě není v cihle velké vnitřní pnutí a tím jsou odolné vůči teplotním výkyvům. Větší porovitost pak umožní jednodušší odpaření vody.

FORMÁTY:

WDF  215x102x65 mm, spotřeba 58 ks/m2

NF      240x115x71 mm, spotřeba 48 ks/m2

WF     210x100x50 mm, spotřeba 73 ks/m2

Obkladové pásky ražené

Představují jednoduší variantu, jak dosáhnout vzhled lícového zdiva. Vyrábějí se řezáním z lícových cihel. Tlouška pásku je v rozmezí 20 - 25 mm. Ke všem druhům obkladových pásků se také vyrábějí pásky rohové. Při správně provedené montáži obkladových pásků a rohů vytvoříte dojem pravé cihlové fasády.

Použití se meze nekladou-fasády ,interiéry,krby apod.

Lícové cihly  tažené- Klinker

Vyrábějí se tažením cihlářské hlíny ze šnekového lisu a řezáním na jednotlivé díly v požadovaném formátu. Právě tímto způsobem výroby získávají přesnější a pravidelnější tvary. Vypalují se v peci při teplotě kolem 1200 °C. Tažené lícové cihly mají pevnost tlaku nad 35 MPa. Vyrábějí se děrované nebo plné a mají vždy pohledové 3 strany-čelní a dvě boční. Zadní strana je technologická. Poznáme je také podle typického zvonivého zvuku-zvonivky. Jejich povrch je většinou hladký nebo jen mírně strukturovany. Je tomu tak kvůli zachování minimální nasákavosti, která se pohybuje do 6%. Lícové cihly tažené nejsou vhodné na řezání obkladových pásků.

FORMÁTY:

NF  240x115x71 mm, spotřeba 48 ks/m2

RF  250x120x65 mm, spotřeba 50ks/m2

ČF   290x140x65 mm, spotřeba 44,4ks/m2

Kontaktujte nás

MP - STAV s.r.o                                                                      

Dobrovodská 11                                                                          

370 01 České Budějovice                                                             

e-mail: vzorkovna.mp@seznam.cz                                          

Tel: 702 074 188,  723 422 468